هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

در سیستم های نظارتی اصطلاحاتی نظیر هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته بسیار پرکاربرد هستند. هر دوربین مداربسته با توجه به کاربردش دارای هاوزینگ (Housing) مخصوص به خود می باشد. در ادامه به بررسی برخی از انواع کیس های دوربین مدار بسته می پردازیم.

هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

محل نصب دوربین مداربسته یکی از اصلی ترین پارامترها برای انتخاب نوع دوربین از لحاظ کیس می باشد. برای آشنایی با برخی از هاوزینگ ها با سایت تی کم همراه باشید.

1- دام (Dome)

یکی از پرکاربرد ترین کیس های دوربین مداربسته که در محیط داخلی (indoor)  بسیار مورد استفاده قرار می گیرد دوربین های دام می باشد. دوربین های دام در کیس های پلاستیکی , فلزی و واندال پروف مونتاژ می شوند. با توجه به قیمت پایین کیس پلاستیکی, دوربین های دام پلاستیک دارای قیمت پایین تری نسبت به بقیه دوربین ها می باشد. کیس فلزی بیشتر به خاطر مقاومت در برابر رطوبت , گرد و غبار و ضربه مورد استفاده قرار می گیرد.

2- بالت (Bullet)

یکی دیگر از کیس های پرکاربرد بازار بالت یا بولت می باشد. این کیس نیز به صورت پلاستیکی و فلزی مونتاژ می شود. دوربین های بالت بیشتر در محیط بیرون نصب می گردند. دوربین های بالت در دو مدل با پایه و بدون پایه (پایه جدا) تولید می شوند.

3- مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری بیشتر بخاطر کوچک و کم حجم بودنشان کاربرد دارند. این دوربین ها را معمولا بالای صندوق فروشگاه و یا داخل کاور دام روی سقف نصب می کنند.

4- اسپید دام

دوربین های اسپید دام معمولا در ارتفاع بالای 5 متر نصب می گردند . این دوربین ها برای کنترل محیط پیرامون چهار راه ها , کارخانه ها و محوطه سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. چرخش 360 درجه افقی و 90 درجه عمودی جز خصوصیات بارز این دوربین مداربسته می باشد.

5- صنعتی

دوربین های صنعتی بدون پایه می باشند. این دوربین ها داخل کاور صندوقی یا توسط یک پایه فلزی نصب می گردند. با توجه به موارد استفاده لنزهای متفاوتی را روی این دوربین می توان نصب نمود. اکثر دوربین های نصب شده جلوی بانک ها دوربین های صنعتی شبکه (ip)  می باشند.

هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

هاوزینگ , کاور , کیس دوربین مداربسته

برای مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
خرید آسان و راحت

طراحان جوان , مقالات دوربین مداربسته , هاوزینگ , کیس دوربین , دام , بالت , اسپید دام

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه