قابلیت UTC در دوربین مداربسته

قابلیت UTC در دوربین مداربسته

قابلیت UTC در دوربین مداربسته

قابلیت UTC در دوربین مداربسته چیست ؟

امروزه به دلایل مختلف دوربین های مداربسته را در مکان هایی مانند دیوار ، سقف و بعضی اوقات در مکان هایی با ارتفاع زیاد و دسترسی سخت برای جلوگیری از آسیب توسط افراد خلافکار نصب می نمایند.

و به این دلیل اگر دوربین مداربسته شما در مکانی نصب شده باشد که دسترسی به آن برای اعمالی مانند تعمیر ، نگهداری یا تست سخت باشد قابلیت UTC در دوربین کمک زیادی به شما در این زمینه خواهد نمود.

UTC مخفف Up the coax و به قابلیتی در دوربین مداربسته گفته می شود که یک راه ارتباطی و دسترسی به دوربین از طریق کابل کواکسیال برای کنترل منو تنظیمات در دوربین مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD را فراهم می کند.

قابلیت UTC به کاربر این امکان را می دهد که از راه دور به منو OSD دوربین مداربسته دسترسی داشته باشند و تنظیمات مربوط به دوربین را از راه دور و بدون نیاز به فاصله کم از دوربین انجام دهند.

از مزایای این تکنولوژی این است که نیازی به تغییر مدار اصلی دوربین برای بهره برداری از این تکنولوژی نمی باشد و سیگنال های کنترلی منو OSD از طریق کابل کواکسیال به دوربین انتقال پیدا می کند.

لازم به ذکر است که منو OSD تنظیماتی مانند رنگ ، نور ، فعال و غیر فعال کردن سنسور ها و قابلیت های مختلف دوربین مداربسته را در اختیار کاربر قرار می دهد.(در همین راستا می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله منوی OSD  در دوربین مداربسته را مطالعه نمایید.)

قابلیت UTC در دوربین مداربسته

مزایای استفاده از قابلیت UTC در دوربین مداربسته

مزایای UTC به صورت فهرست وار به شکل زیرند:

  • دسترس به منوی USD از راه دور و از طریق کابل ترکیبی
  • کاهش زمان در مشاهده تنظیمات دوربین مداربسته
  • تنظیم دوربین مداربسته بدون نیاز به دسترسی به آن
  • راه حلی مقرون به صرفه و بدون نیاز به اعمال تغییرات اساسی در سیستم دوربین مداربسته
  • داشتن دسترسی به دوربین های مداربسته نصب شده در محیط بیرونی ساختمان، از محیط داخل

درباره نویسنده

نظرات (1)

[…] قابلیت UTC در دوربین مداربسته […]

ارسال دیدگاه