راهنمای راه اندازی و نصب کنتاکتور زیمنس Siemens

کنتاکتور زیمنس

راهنمای راه اندازی و نصب کنتاکتور زیمنس Siemens

در این مقاله راهنمای راه اندازی و نصب کنتاکتور زیمنس Siemens به زبان ساده ارائه می شود. در ابتدا به تعریف مختصری از کنتاکتور می پردازیم. کنتاکتور ها عملکردی مشابه رله و بوبین ها را دارند با این تفاوت که کنتاکتور دارای قدرت بیشتری نسبت به رله می باشد. در برق صنعتی که جریان بالایی برای برقراری دستگاه ها مورد نیاز است از کنتاکتور استفاده می شود.

در واقع کنتاکتور زیمنس یک کلید مغناطیسی می باشد. وظیفه آن استفاده از یک جریان کوچک برای کنترل یک جریان بزرگتر می باشد . می توان با کمک کنتاکتور ها عملیات قطع و وصل کردن جریان را به صورت اتوماتیک انجام داد.

راهنمای راه اندازی و نصب کنتاکتور زیمنس Siemens

روش نصب کنتاکتور زیمنس  تک فاز :

کنتاکتور های سه فاز را برای مصرف کننده های تک فاز هم کاربرد دارد. کنتاکتور ها شامل سه ورودی و خروجی می باشند. برای نصب کنتاکتور تک فاز، سه ورودی را به هم انشعاب داده و سیم فاز را در یکی از سه ترمینال ورودی قرار می دهیم. در قسمتی که سه ترمینال خروجی قرار گرفته است هم مانند بالا سیم ها را به هم انشعاب می دهیم و یک سیم خروجی از آن خارج می کنیم. به عنوان مثال اگر از ورودی L1 استفاده نمودیم خروجی را باید به T1 متصل نمائیم.

روش نصب کنتاکتور زیمنس سه فاز :

ابتدا باید سیم های ورودی و خروجی را وصل کنید. توجه داشته باشید که سیم های ورودی را به ترمینال های ۱ – ۳ – ۵ وصل نمائید. در واقع این سه سیم ورودی برق هستند. هم اکنون سه سیم دیگر را به ترمینال های ۲ -۴ – ۶ متصل نمائید.

مدار فرمان کنتاکتور های سه فاز و تک فاز :

از شاستی استوپ و استارت می توان برای مدار فرمان کنتاکتور ها استفاده نمود. کلید فرمان شاستی دو ترمینال دارد که با ۳ و ۴ مشخص شده اند. برای نصب باید یک سیم فاز از فیوز به ورودی شماره ۳ وارد کرده و یک سیم هم از خروجی شماره ۴ به A1 کنتاکتور وصل نمائیم. در انتها یک سیم نول به ترمینال A2 روی کنتاکتور وصل کنیم. هم اکنون مدار فرمان کامل شده و می توان از آن استفاده نمود. به جای شاستی می توان از محرک های دیگری مانند کنترلر هوشمند GSM استفاده کرد.

 راهنمای راه اندازی و نصب کنتاکتور زیمنس Siemens

معرفی مقالات روز سیستم های امنیتی و نظارتی در سایت طراحان جوان

مرجع تخصصی ارائه راهکار و فروش دوربین مداربسته ، سیستم های امنیتی و هوشمند

فروش انواع دوربین هایIP شبکه داهوا و ویزیترون

فروشگاه طراحان جوان مرجع جامع فروش تجهیزات امنیتی و دوربین مداربسته

آموزش انواع برنامه های انتقال تصویر روی موبایل و کامپیوتر

برای مشاوره و خرید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

خرید آسان و راحت

 کنتاکتور , Tcam.ir , راه اندازی کنتاکتور , طراحان جوان , مقالات دوربین مداربسته , مدار فرمان و مدار قدرت

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه